JOJ. . . to bude vencov a dva týždne sa bulvár opäť nezastaví(! (

13. augusta 2016, adamgregor, Nezaradené

Veľa vecí okolo nás prešuchoce a neraz im ani nemáme prečo venovať pozornosť, len odborníka znalého veci napríklad chytí informácia , že hlavnou predstaviteľkou „32“- hej dynastie v rokoch 51-30 p.Kr. bola Kleopatra, vlastným menom Kleopatra neceret mer ites alias Kleopatra božská a milujúca svojich predkov, ktorá sa narodila v roku 69 pr. Kr.v Alexandrii v Egypte a umrela 12. augusta roku 30 pred Kr. rovnako v Alexandrii v Egypte. Ako vidíte, nepožila dlho a ostali po nej dietky Caesarion, Alexander helios, Kleopatra Selene II a Ptolemy Philadelphus. Smútili aj rodičia Ptolemy XIII Theos Philopator a Kleopatra V z Egypta a rovnako aj jej súrodenci Ptolemy XIII Theos Philopator, Ptolemy XIV, Arsinoe IV z Egypta a berenice IV z Egypta.

A zas máme august o niekoľko tisíc rokov neskôr a aj u nás skonala „Kleopatra“.  Bulvár a NET sa topil v „šokujúcej“ správe…zomrela kontroverzná psotavička televíznych hlúpych reality šou Martina Chovancová alias Kleopatra z Turca alebo Martinka z Turca, ktorá a to teraz neviem presne pred piatimi-šiestimi rokmi sa uchádzala o srdce bojazlivého chlapíka Mariána v primitívnej a hlúpej šou

„Farmár hľadá ženu“ a vďaka svojej vizáži i vďaka vyjadreniam sa jej podarilo vracať na obrazovku i stránky bulváru ešte niekoľkokrát. Ryšavka s výrazne nevkusným líčením je už teda na pravde Božej

a mne nedá trošku pustiť myšlienky na špacír a nenapísať i rôzne všakovaké podnety, myšlienky, ktoré môžu z časti ukázať nešťastné stvorenie i v inom svetle, v tom krutejšom, arograntnejšom a žiaľ nie z jej viny.

Len pred nedávnom, keď sa idol mól Andrea Verešová na akúsi prehliadku nalíčila do modrých a červených odtieňov bulvár okamžite hlásal…..“Toto nie! Andrea, veď vyzeráš ako Martinka z Turca!“ A Martinke z Turca sa v jej prazvláštnom živote lepila jedna smola za druhou a žiaľ, naša spoločnosť jej v tom vďaka pažravosti televízii a bulváru absolútne nepomohla. Hlúpy program z nej urobil na krátky čas hviezdu,ktorú dokonca pozývali na večierky, aby sa smiali na jej vizáži, oblečení, výrokoch, Martinka dostávala peniaze za rozhovory a jednoducho pri svojej inteligencii, pri svojom spôsobe života to nemala ako zvládnuť. Prepracovala sa ako viete k samému dnu, k pobytu na psychiatrii, k životu v maringotke bez elektriny, vody, kúrenia. Matka troch detí a „jedného vymysleného“. Televízia na Kolibe má čo ďakovať tejto prostoduchej žene, obsadená do viacerých projektov zdvíhala sledovanosť ďalších primitívnych arograntných a potupných programov a pre časť divákov bola lákadlom rovnako ako podobné programy s Norou, Braňom a iné. Špeciálne vydania dokonca začali približovať jej rodinu, jej matku, strýka! Prostoreká Martina si servítku pred ústa nikdy nedávala a bulvár „to žral“ a ľudia kupovali. RAz problémy s deťmi, so sociálkou, inokedy problémy s alkoholom, s matkou. Martinka z Turca v sledovanosti porazila a Noru Mojsejovú a to je už čo povedať! TV JOJ sa okamžite chválila…..v strategickej cieľovej skupine 12-54 polovica divákov pri televíznych obrazovkách. S ratingom 12,6% a trhovým podielom 50,3 % akýkoľvek program s Martinkou z Turca sa stal medzi mladšími divákmi najsledovanejším nespravodajským programom dňa….nikomu nikdy nevadilo,čo takýto program povedzme tejto časti mladej generácie aj skutočne dá. Tento program tromfol nielen Noru ale aj v danej chvíli Adela show, aj Nočné televízne noviny a aj mládeži neprístupný film Diabol zo série nesmrteľní! Skrátka telka z Koliby zabodovala!

A veru nenašiel sa nikto, ani z novín mimo bulváru, ani z ministerskej stoličky, kto by povedal, že takýto dehonestujúci program, rovnako ako tie ďalšie typu Farma, Výmena manželiek to by nemalo byť to pravé orechové, čo chceme ponúknuť krajine. Je zarážajúce, že iks ľudí žije ako bezdomovci, je zarážajúce, že  niekto žije v maringotke bez vody, elektriny, tepla, je zarážajúce množstvo nelegálnych osád, je zarážajúce Mašličkovo, je zarážajúci Lunik IX, je zarážajúci počet mladých alkoholikov, je zarážajúci počet narkomanov, je zarážajúci počet cigánov sediacich v base, je zarážajúci počet negramotných, je zarážajúca ľudská  a aj politická nevšímavosť k takémuto niečomu. Nikto sa nenašiel, kto by na plné ústa povedal, že médiá zneužili mentálnu jednoduchosť Martinky a špeciálne pre jednoduchých ľudí vytvorili program, ktorý sa stal quázi zaujímavým……lenže vážení, len úbožiak sa odbavuje na chorých, na slabých, na postihnutých, na nemohúcich, na chudobných, na škaredých. Ale na Slovensku ide všetko v iných koľajách a nikomu to nevadí a ak by vadilo, i programy typu I múdry schybí pod taktovkou O. Andráššyho i jeho nasledovníkov v rôznych variáciách by boli zrejme vyrobené a predložené divákom v trochu inej podobe, teda menej geneticky zmutovaných na obrazovke, menej viditeľne špeciálne vyberaných mešuge cigánov i Maďarov, Slovákov. A pán veľkomožný sa roky raduje, s pohárikom dobrého koňaku v Smotánke.

Tak ako som napísal, Martinka mala smolu, ak by bola cigánka, dostala by aj byt, aj dávky a možno by situáciu nejaký úrad podchytil..Martinka nie je, bude iste niekto iný, je zarážajúce , že stále i teraz sa články o nej nachádzajú v sekcii „domáci prominenti“. Žijeme naozaj v zvláštnej krajine, ak sa nepozrieme na takúto situáciu otvorene. A potom tá celá kopa vyjadrení na blogoch, kde Martina je „tupá ako tágo“, kde Martina schytáva všetko to, za čo ale úplne a ľudsky de facto ani nemôže. A tak mi nedá a musím napísať, že je mi jej aj ľúto, nemohla za svoju jednoduchosť, nemohla za svoj level mentálneho postihnutia a keď sa dostala na cestu, ktorú jej vytvorili, začala sa strácať, potkýnať.

Pred nedávnom si pripomenula výročie svadby,manžel už na svadbe ukázal, že pohárik s alkoholom ho zaujímal viac ako novomanželka a tu ho máš, o pár mesiacov neskôr sa Martina nechala počuť ako inak cez bulvár….“Keď mám sex, tak len raz za mesiac.Vtedy som rada. nestojí mu….tak som si povedala, že podám žiadosť o rozvod, že si neplní manželské povinnsoti. Však aj to je príčina, nie? Čo jednu klobásu budem jesť celý život?“

Odišla „jedna zo slovenských celebrít“, aj s vytetovaným Ficom na ramene,/“Ste dobrý chlap, ja vás mám aj vytetovaného.“/ ku ktorému sa obrátila so žiadosťou a výkrikom o pomoc, v rade „celebrít“ bude chýbať aj vyzlečenej celebrite Sise, aj single celebrite Adele, aj všetkoznelej SVOKRE, aj Norike, aj Braňkovi,aj JOJ-ke, aj Novému času, aj …aj….aj.

Ľudia, ktorí získajú falošnú popularitu a nadobudnú aj akúsi imaginárnu dôležitosť ľahkou a umelou cestou sa dostávajú do falošnej pozície vlastnej významnosti a následne sa ocitnú v pazúroch vlastnej frustrácie, neraz podporovanej alkoholom, drogami. Ľudská osobnosť sa rozbije veľmi ľahko a podobná produkcia „star“ je len zradné prázdno a bahno……za úspešné budovanie falošnej identity si Martinka iste zaslúži veniec od manažmentu televízie z Koliby, od šéfredaktorov bulváru, od režisérov, moderátorov…..

 

Pred časom Martinke ponúkli nafotiť kalendár s príznačným názvom „7 hriechov“, ako uviedla agentúra nad inou adeptkou ani neuvažovali, len Martinka. Autorom pôvodných predlôh bol francúzsky rytec a kresliar Jacques Calloot a tak Martina znázornila Závisť, Pýchu, Lakomstvo, Obžerstvo, Smilstvo i Hnev a Lenivosť.

Škoda , že Calloot nepokračoval v danej tématike a nevytvoril aj výjavy Arograntnosť, Namyslenosť, Prázdnota, Pseudokultúra.

Dcéra Martiny Barbora nevidela mamu viac ako dva roky, vždy keď jej zavolala, bola opitá, Barbora spolu so svojimi bratmi Kamilkom a Vladkom vyrastá v Detskom domove v Ružomberku, na svoju mamu má ťažké srdiečko, veľa vecí nevie pochopiť a mnohé pochopí až neskôr.

Napísal som tento príspevok v dobrej viere rezonancie, v nádeji, že záleží len na nás na všetkých, čo a ako budeme velebiť, komu a čomu budeme venovať svoj čas, svoju pozornosť, čo sa budeme snažiť dať ľuďom okolo nás, doma, v rodine, v škole, v spoločnosti i sebe samým.