Založ si blog

ÁBEL-kábel-domino alebo na cigánov po maďarsky?

A tak máme už nejakú chvíľu nového splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, ktorým sa po Petrovi Pollákovi stal Ábel Ravasz- mladá puška z Dunajskej Stredy. Keď si otvoríte jeho stránku v kapitolke VZDELANIE sa dočítate BA spoločenských vied, Eotvos Loránd Tudományegyetem, Budapešť/ ospravedlňujem sa, že nemám v úmysle maturovať nad klávesnicou, kde by sa mohli nachádzať dve bodky nad o/, no a svieti tam aj MA sociológie, MA politológie a ekonómie ale pozor na Corvinus Egyetem v Budapešti a rovnako aj MA na Columbia University v New Yorku v USA. V roku 2013 obdržal aj štipendium na Fulbright Scholarship for Graduate Studies v USA.

Človeku až zaiskria oči, ako sa tá naša vláda pochlapila, keď na takú problematickú a desaťročia neriešenú ROZUMNE vec sme našli dokonca výskumníka z DEMOS v Maďarsku, vedúceho analytika v Publicus Slovensko,account executive z iStepu, výkonného riaditeľa Inštitútu Mateja Bela a v neposlednej a všetko objasňujúcej aure poradcu pre Most-Híd.

vraj chlapčisko by mohlo zabodovať, veď participoval v Rómskom mentorskom projekte vytvorenom pri Nadácii pre otvorenú spoločnosť, kde pôsobil ako HODNOTITEĽ pre Slovensko, má za sebou aj participáciu v projekte Výskum verejnej mienky na Južnom Slovensku pre stranu Most-Híd a dokonca bol LÍDROM projektu.

Ako by to bolo, keby sa mladá vedecká puška nezúčastňovala aj konferencií? Aj Ábel ich má za sebou niekoľko-Nation hood in the Carpathian Region, Hungarians and their Neighbours-Sociological Perspectives, teda Združenie maďarských sociológov a Univerzita Babes-Bolyai v Cluji-Napoce, nemohol chýbať ani na Wilfred Martens CEntre for European Studies Think-in v Aténach, na konferencii Podpora identity a integrácie menšín pomocou nástrojov umenia organizovanú vo Fiľakove, na konferencii Rómska integrácia a jej miestne riešenia, európsky význam, organizovaná Inštitútom Mateja Bela, kde bol dokonca hlavným organizátorom a moderátorom a o našich cigánoch iste rozmýšľal aj na konferencii Association for the Study of Nationalities v New Yorku v USA.

Byť na mieste predchádzajúceho splnomocnenca Petra Polláka je to na Diazepan!

Samozrejme, že z týchto konferencií vznikli i materiály, výbery, takže by ste mohli prelúskať jeho príspevky menšina skrytá v menšine, Od strachu k spolupráci, Rómsky mentorský projekt, Dlhodobé rozhodnutia-Výber škôl v Dunajskej Strede, Občianska vízia, Južné Slovensko ako interetnický model, Interetnická komunikácia v pohraničí a Sila ľudskosti. Normálne ma zaplavuje vlna radosti a tepla, že konečne niekto pohne veci dopredu, aj počítačovo pripravený,veď ovláda aj MS Office, OpenOffice, SPSS a PASW, Maplinfo, Pajek, aj jazykovo podkutý/ až na tú neznalosť písania mäkkého i v nominatíve plurálu na jeho stránke/ veď ovláda vraj angličtinu na úrovni C2, rovnako ako maďarčinu i slovenčinu, len nemčinu na úrovni B2………akosi ale pozabudlo chlapčisko uviesť aj informácie o znalosti cigánštiny.

A potom, keď sa začítate do jeho výrokov a napríklad i do článkov, ktoré približujú jeho pohľady, tak sa nestačíte diviť. Vládny splnomocnenec SR alebo ak chcete rómsky splnomocnenec sa napríklad ešte nestretol s premiérom, zaujímavé….nie? S Kalim sa vraj stretol ale ten mu necháva voľnú ruku….ešte zaujímavejšie! Na stretnutie s ministrom kultúry ani nepomýšľa!

Už je vo funkcii viac ako sto dní a vraj prešiel všetky obce/ a nezabudol podotknúť, že najmä tie, kde si Marián Kotleba robí svoju kampaň na konfliktoch medzi cigánmi a majoritnými obyvateľmi/…..

ale to snáď ani nemôže myslieť vážne. A čuduj sa svete, nie vláda mu približuje svoje videnie ako chce riešiť niektoré veci ale ON, vládny splnomocnenec sa pripravuje na to, aby vláde vysvetlil, čo bude náplňou jeho práce! Aby ste pochopili, tento príspevok nie je o pánovi Ábelovi, tento príspevok je o tom kábli, ktorý vedie od neho a ako domino kocky vám pomôže urobiť si ďalší obraz o našej vláde, o tejto vláde!

Neviem ako vy ale ja mám ešte v pamäti výrok premiéra Fica, že „sociálne dávky treba obmedziť, aby robenie detí nebolo zdrojom príjmu“….GENIÁLNE, ak nebude príjem, potom sa bude kradnúť rovno z polí, ak nebude príjem, potom nalezie horda osadníkov do supermarketu ako v Levoči pred časom a poberú za tichej asistencie mestskej polície i štátnej polície všetko, čo im príde pod ruku.

Podľa Á. Ravasza sociálne dávky nemožno používať na trestanie…….fíhá….ako si trúfol oponovať svojmu chlebodárcovi! Ale vzápätí sa doplnil, že nie je v pozícii, aby komentoval politické výroky, lebo a teraz príde ten gól „SPLNOMOCNENEC JE striktne odborná pozícia“. /teda nie politická, kde sa dá trepať dve-na tri/.

Mám v živej pamäti aj hádky Kaliňáka a Polláka, kto vlastne môže za nedotiahnuté vysporiadanie pozemkov? Kto vlastne môže za škôlky? A ďalšia bombuška…..pán Ravasz sa rozhodol ísť cestou tabula rasa, inými slovami všetko , čo bolo zhrniem zo stola a začnem odznova….žiadna kontinuita, žiadna súvsťažnosť. Vraj terénna práca stojí už pol roka a nič sa nerobí, omyl, chlapče, terénna práca stojí dobrých dvadsať-tridsať rokov! Vraj cieľom pána splnomocnenca je urovnať hádky s ministerstvami. A o čomže sa to páni na ministerstvách hádali s Petrom Pollákom? Neboli to náhodou fondy? Groše? Bubáky? A kdeže je podpora pre komunitné centrá?

A teraz opäť výrazne:na otázku, čo vlastne urobil Ábel Ravász za prvých sto dní svojho pôsobenia vo funkcii mladá puška smelo a odvážne vyhlasuje:“Moje prvé kroky sú také nulté! Náš úrad nemá identitu!/ platíme teda človeka , kde mu vláda identitu neprisúdila? Berie plat za čo?/  Vraj pracuje na tom, aby definoval rámec pôsobnosti svojho úradu! Vraj musel začať reorganizovať? Ako čo? Preložil kôpku papierov z pravej strany na ľavú?  „Takže úspechy za sto dní nevie ponúknuť!……teda žiadna vízia, žiadne nasmerovanie, skrátka NIČ!

Vraj najdôležitejšia úloha je spolupracovať s ministerstvami……teda nie to, aby sa realizovali kroky vo vzdelaní, v návykoch, v hygiene, v potláčaní kriminality.

A dozvedáme sa z jeho úst aj ďalšie hrôzostrašné informácie, vraj jediné, čo vieme o cigánoch  je akýsi zoznam obcí, ktorý vypracoval jeho predchodca, teda zoznam  obcí, kde sú cigánske komunity……to snáď ani nie je pravda! Veď na stretnutí so starostami stačilo vypísať jedno lajstro a hneď bol zoznam na svete! Akurát , že Peter Pollák dal tomuto zoznamu honosný názov „Atlas rómskych komunít“.

Pán Ravász vraj nevie, koľko je v slovenských väzniciach cigánov, ale predpokladá, že budú mať za múrmi väzníc silné zastúpenie. Prečo sme len takí sprostí, že to konečne nepovieme na plné ústa? Kto z múdrych a kto tam hore sa bojí pravdy? Prečo sa obchádzajú tieto informácie? Prečo nemáme ani po desaťročiach ako východzie materiály presné alebo aspoň k pravde sa približujúce štatistické ukazovatele? Prečo ctený pán splnomocnenec nejde vedecky na problém práve z týchto gruntovných informácií?

Cigánov na Slovensku vraj máme cca 10% z počtu majoritného obyvateľstva? Naozaj? Nebude to už 13%? Kto má stále záujem kamuflovať pravdu?

Najbližších sedem rokov má ísť na riešenie cigánskej otázky 380 miliónov od EÚ……a to už je číselko, ktoré je zaujímavé aj zo straníckeho pohľadu. To sa nikto nnájde, kto položí premiéovi otázku, ako vlastne vieme, čo cigáni potrebujú, keď sa o nich nevedie žiaden štatistický prehľad, lebo vraj etnické dáta sú senzitívne a mohli by sa zneužiť? Nevieme nič o cigánskej chorobnosti, trestnej činnosti, nevieme ani koľko šťastných cigánov vycestovalo do iných krajín! Nevieme nič!

Pána splnomocnenca logo-bogo zaujíma, že sa v našej republike cigáni usadia na cudzom pozemku a zostanú tam a rovnako to zrejme nezaujíma ani nášho cteného premiéra! A potom vraj, kde je gros problémov!

Dalo by sa o problematike ešte popísať neúrekom dosť, ale nebolo by to príjemné čítanie a v najlepšom i najhoršom treba prestať……..vládny splnomocnenec je aj zakladateľom rómskej organizácie PURT a mňa len tak tichúčko napadá, že sa o tomto probléme kecá FURT a takýmto štýlom, ako sa k veci stavia naša vláda sa neurobí ani MAKOVÝ PRD a môže tam byť Ábel i kábel vedúci k ligotavým 380 miliónom eur…..

 

Igor Junas, honorárny konzul Malajzie

26.08.2016

Igor Junas, honorárny konzul Malajzie Od roku 1995 vykonával funkciu generálneho honorárneho konzula Nórskeho kráľov Stva a to až do zriadenia jeho veľvyslanectva v Bratislave v roku 2005. V roku 2006 ho oslovili zástupcovia Malajzie, ktorú predtým už viackrát navštívil a vedel , že je to moderná, dynamická a dobre organizovaná krajina. Podobne ako Slovensko je veľmi [...]

Honorárny konzul Slovenska v Ugande nie je to isté ako honorárny konzul Ugandy na Slovensku

25.08.2016

Ak sa dostanete na stránky honorárneho konzulátu Ugandy iste mi dáte za pravdu, že informácie, ktoré sú tu publikované sú prehľadné, dosť detailné a prerozdelené naozaj do kategórií, ktoré ukazujú, že pán honorárny konzul Andrej Brna má jasno kam upriamovať svoju pozornosť-na charitu, teda konkrétna podpora pre Bwindi Community Hospital a vôbec pre zdravotníctvo [...]

Osobný bankrot Generálneho honorárneho konzula Seychelskej republiky na Slovensku A. Hryca

25.08.2016

Andrej Hryc, Seychely Známy herec, režisér a niekdajší šéf rádia Twist Andrej Hryc už dávnejšie priznal, že sám oslovil vládu exotickej krajiny, aby sa mohol stať ich honorárnym konzulom. Seychely sa mu totiž zapáčili počas dovolenky. Hovorca rezortu diplomacie Peter Stano okrem toho zdôrazňuje, že honorárnych konzulov nevyberá naše ministerstvo zahraničných vecí, ale [...]

Blesk / Hrom /

Blesk zabil mladíka na Zugspitze, o život pripravil aj muža v Alpách. Trafil aj početnú rodinu, dve deti museli oživovať

22.07.2024 10:14

Búrlivé počasie vyčíňalo počas víkendu v Rakúsku aj Nemecku.

Homofób roka 2023, Mária Bartalos

Homofóba roka tento rok nevyhlásia, dôvodom strach. IĽP viní aj vládu

22.07.2024 09:54

Anketu mali pôvodne spustiť pár dní po atentáte na predsedu vlády Roberta Fica.

španielsko, turizmus, protest, F1, barcelona

„Váš luxus, naša bieda.“ Na Malorke opäť protestovali proti masovej turistike

22.07.2024 09:26

Pred ôsmimi týždňami vyšlo podľa organizátorov do ulíc v Palme de Mallorca okolo 25 000 miestnych obyvateľov.

izrael, gaza, palestína

Izrael nariadil evakuáciu civilistov z východnej časti mesta Chán Júnis

22.07.2024 08:25

Izrael uviedol, že v oblasti plánuje operáciu proti obnoveným raketovým útokom a aktivitám militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 142927x
Priemerná čítanosť článkov: 2802x

Autor blogu

Kategórie

Archív