Založ si blog

Ak má STRAKA EGO- nemachlí grafity. . . .

Pred časom celé Slovensko šokovala informácia o zakúpení predraženého CT prístroja pre nemocnicu v Piešťanoch, v tejto súvislosti sa objavovalo neraz aj meno Renáty Zmajkovičovej a rapera Michala Straku, známejšieho snáď pod umeleckým menom Raper Ego. K prvej menovanej sa iste dostanem v nejakom budúcom príspevku, keď budem mať chuť priblížiť čitateľom blogu postavičky, čo nevedia . čo so sebou a dnes ostanem len pri pánovi, ten totiž sedel v dozornej rade a ako je raperom vlastné, k celej záležitosti sa vyjadril v svojom videu, kde nešetril vulgarizmami a zaplať Pán Boh, že aspoň niekoho takýto prejav nenechal chladným a zareagovala advokátska komora. A tak sa mu ušlo verejné napomenutie a vyčiarknutie zo zoznamu advokátskych koncipientov, ktorého vlastný výkon bol odložený na skúšobné obdobie jedného roka. Raper sa neskôr síce ospravedlnil, ale i keď má už vek/32/ na to, aby sa skonsolidoval, zrejme to nie je v jeho prípade také jednoduché….aj teraz má problémy s políciou a v svojom mladom živote ich už aj mal. Pred rokmi. Učarovalo mu “umenie” grafitov a v tejto súvislosti pobudol v kanadskej väznici jeden týždeň, tak to sám hodnotil, už sa ale nepochválil, že ho z Kanady vyhostili za vandalizmus a ako sa zdá, sprejíky chlapčiskovi učarovali.Mestskí policajti v Piešťanoch zadržali dvoch mužov, ktorí sa nachádzali v blízkosti protihlukovej steny, ktorá bola počmáraná grafitmi, títo muži boli špinaví od rovnakých farieb a jeden z nich bol práve Mr. Straka, teda Raper Ego. Keďže vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu boli odovzdaný do rúk štátnej polície. Raper má na celú záležitosť samozrejme iný názor…”Ako vždy sme freestylovali s chalanmi vzadu na trajoši, kam prišli mestskí objasňovať nejaký priestupok, nás tam len vypočuli, prezreli ruksaky,spísali zápisnicu a nechal ísť”, tak to aspoň sám zavesil na Internet. Človek a len čuduje, prečo tento “umelec” nezostáva radšej pri dance,rape, classic hip-hop či gangsta rape, kde má  aspoň akú takú základňu, ale v 32-ke sa odbavovať grafitmi?

V roku 2001 sa Ego stretáva s raperom Rytmusom, a vznikla skupina Kontrafakt. Najprv skupina vystupovala pod názvom Déjavu. V roku 2003 vydali maxisingel Dáva mi/Dobré veci/Moja rola, ktorým sa dostali do širšieho povedomia verejnosti. Najmä videoklip k skladbe „Dáva mi“ mal veľký úspech a bol odvysielaný aj v hitparádach v Poľsku či Nemecku (hudobná stanica VIVA). Ale potom akoby nie a nie opäť zažiariť jeho hviezda.Úspech kapely Kontrafakt pokračoval až v roku 2004, keď vydali svoje debutové CD E.R.A. , s ktorým sa dostali medzi najpredávanejších interpretov na Slovensku. V roku 2007 vydal Kontrafakt album Bozk na rozlúčku, ktorý vyšiel v Rytmusovom vydavateľstve Tvoj Tatko Records. Predalo sa ho viac ako 20 000 kusov. V roku 2012 Ego odštartoval sólovú kariéru. Podobne ako jeho kolega z Kontrafaktu Rytmus sa od hip-hopových beatov posunul k tanečnej produkcii, ktorá sa uchytila. Jeho klip k piesni Žijeme len raz, ktorú nahral s Robertom Burianom, dosiahol na Youtube necelých 6 týždňov takmer 8 miliónov prehratí.

Vypočul som si znovu jeho klip “Žijeme len raz”, pozrel som si ho už x-krát, podarená rytmická “vecička”…..o to viac mi môže byť ľúto, že mrhá časom smerom na spomínané grafity……((((((

Igor Junas, honorárny konzul Malajzie

26.08.2016

Igor Junas, honorárny konzul Malajzie Od roku 1995 vykonával funkciu generálneho honorárneho konzula Nórskeho kráľov Stva a to až do zriadenia jeho veľvyslanectva v Bratislave v roku 2005. V roku viac »

Honorárny konzul Slovenska v Ugande nie je to isté ako honorárny konzul Ugandy na Slovensku

25.08.2016

Ak sa dostanete na stránky honorárneho konzulátu Ugandy iste mi dáte za pravdu, že informácie, ktoré sú tu publikované sú prehľadné, dosť detailné a prerozdelené naozaj do kategórií, ktoré viac »

Osobný bankrot Generálneho honorárneho konzula Seychelskej republiky na Slovensku A. Hryca

25.08.2016

Andrej Hryc, Seychely Známy herec, režisér a niekdajší šéf rádia Twist Andrej Hryc už dávnejšie priznal, že sám oslovil vládu exotickej krajiny, aby sa mohol stať ich honorárnym konzulom. viac »

John McCain

Senát USA nezrušil Obamacare ani na druhýkrát, republikáni si polepšili

27.07.2017 08:00

Americký Senát odmietol republikánsky návrh zákona, ktorý by zrušil zdravotníckou reformu bývalého prezidenta Baracka Obamu.

nehoda, vrak, havária

Prázdniny na cestách: každý deň jedna obeť

27.07.2017 08:00

Prvé tri týždne letných prázdnin boli na cestách tragické. Polícia eviduje 21 obetí. Toto leto polícia zaznamenala 943 nehôd, čo je o 65 viac ako minulý rok.

Apple, iPad Air, Tim Cook,

Trump: Šéf Apple mi sľúbil tri naozaj veľké továrne

27.07.2017 07:27

Šéfľ spoločnosti Apple Tim Cook sľúbil postaviť v USA tri veľké továrne, uviedol Donald Trump. Ohlásil tiež obriu investíciu spoločnosti Foxconn.

08-bike graf 4x

Opití cyklisti zavinili viac nehôd

27.07.2017 07:00

Počas prvých šesť mesiacov spôsobili opití cyklisti 39 nehôd, vlani za rovnaké obdobie ich bolo o desať menej. Vyberá si povolený alkohol pre cyklistov svoju daň?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 46828x
Priemerná čítanosť článkov: 918x

Autor blogu

Kategórie

Archív